Klubmestre

Klubmesterskaber i Trehøje Golfklub spilles i én af de weekender, som DGU anviser - som regel sidst i august.
Der kåres en vinder i de officielle rækker, som anbefalet af Dansk Golf Union. Der spilles slagspil uden brug af handicap.


 
År
 

KLUBMESTER

Junior
klubmester

Mid-age
klubmester

Senior
klubmester

Veteran
klubmester

Super-veteran
klubmester

2021

Laura Boe-Hansen
Kasper Lind Rørbæk

-
Sebastian W Pedersen

-
Gert B. Pedersen

Conny Tang
Karsten Tang

Ulla Bach Hansen
Allan Bækgaard

Tove Westh
Flemming Garsdal

2020

Helle Bjerre
Kasper Lind Rørbæk

Pernille Bang Jensen
Jim Bang

Maibrit Juhl
Rasmus Sørensen

Conny Tang
Karsten Tang

Anne Mette Olesen
Flemming Hansen

Tove Lorenzen
Marius Nielsen

2019

Sofie Møller
Kasper Lind Rørbæk

-
-

Jette Kjeldahl
René Dahm Nielsen

Vibeke Andersen
Kjeld Yde Sørensen

Rinda Pia Sørensen
Ib Oxfeldt

Tove Westh
Marius Nielsen

2018

Laura Boe-Hansen
Kasper Lind Rørbæk

-
-

Jette Kjeldahl
Lars H. Green

Kirsten Asmussen
Kjeld Jensen

Linda Rokkedahl
Bruno Knudsen

Asta Foged
Hugo Toft

2017

Laura Boe-Hansen
Kasper Lind Rørbæk

-
Lasse S D Jensen

Jette Kjeldahl
René Dahm Nielsen

Anette Tannebæk
Karsten Tang

Ulla Bach Hansen
Flemming Hansen

Tove Lorenzen
Leif Møbjerg Pedersen

2016

Laura Boe-Hansen
Kristoffer Moesgaard

-
Lasse S D Jensen

Jette Kjeldahl
Lars Green

Anette Tannebæk
Karsten Tang

Ulla Bach Hansen
Leif Sørensen

Asta Foged
Preben Clausen

2015

Lina Kjær Stefansen
Anders Ulriksen

-
Niklas Pedersen

Jette Kjeldahl
Kjeld Yde Sørensen

Marita Overgaard
Leif Sørensen

Tove Lorenzen
Flemming Ohlsen

 

2014

Helle Ulnits Dalsgaard
Allan Werner

-
Tobias Tang

Helle Bjerre
Lars H Green

Marita Overgaard
Leif Sørensen

Lilian Andersen
Thorkild Juel Jensen

 

2013

Lise Brodersen
Martin Beuchert

Pernille Kirk Knudsen
Tobias Tang

Conny Tang
Lars H Green

Ulla Bach Hansen
Marius Nielsen

Lilian Andersen
Thorkild Juel Jensen

 

2012

Lise Brodersen
Martin Lund Jørgensen

Sofie Bethan Lund
Simon Orloff Bilberg

Jette Kjeldahl
Lars H Green

Marita Overgaard
Flemming Hansen

Asta Foged
Hugo Toft

 

2011

Lise Brodersen
Kjeld Yde Sørensen

Pernille Kirk Knudsen
Niklas Sørensen

Jette Kjeldahl
Lars H Green

Anne Marie Thorsgaard
Flemming Ohlsen

Ulla Grønbæk
Hugo Toft

 

2010

Lise Brodersen
Kasper Rørbæk

Sofie Bethan Lund
Heine Tang

Helle Bjerre
Kjeld Yde Sørensen

Anne Marie Thorsgaard
Flemming Hansen

Asta Foged
John Bruun

 

2009

Lise Brodersen
Martin Lund Jørgensen

Alberte Pedersen
Oliver Meinertz

Helle Bjerre
Kjeld Yde Sørensen

Anne Mette Olesen
Flemming Hansen

Bodil Henriksen
Hugo Toft

 

2008

Lilian Andersen
Marin Lund Jørgensen

Sara Løvschal Nielsen
Oliver Meinertz

Helle Bjerre
Kjeld Yde Sørensen

Anne Mette Olesen
Martin Nielsen

Vivi Blæhr
Heine Henriksen

 

2007

Conny Tang
Martin Lund Jørgensen

Lina Kjær Sørensen
Kasper Klit

Helle Bjerre
Kjeld Yde Sørensen

Joan Salling
Flemming Ohlsen

Bodil Henriksen
Erik Grønbæk

 

2006

Anne Marie Thorsgaard
Martin Lund Jørgensen

Lina Kjær Sørensen
Kasper Klit

Conny Tang
René Dahm Nielsen

Tove Westh
Flemming Ohlsen

Bodil Henriksen
Erik Grønbæk

 

2005

Anne Marie Thorsgaard
Morten Lund Jørgensen

Lina Kjær Sørensen
Peter Sune Nielsen

Sonja Jensen
Kjeld Yde Sørensen

Ella Jørgensen
Flemming Ohlsen

Bodil Henriksen
Leo Foged

 

2004

Jytte Birk Poulsen
Lennart Nielsen

Maria Sørensen
Peter Jørgensen

Sonja Jensen
Claus Frandsen

Vivi Blæhr
Karl Ole Jensen

Ulla Grønbæk
Leo Foged

 

2003

Anne Marie Thorsgaard
Lennart Nielsen

Maria Sørensen
Allan Werner

Sonja Olesen
Claus Frandsen

Bodil Henriksen
Heine Henriksen

Tove Lorenzen
Leo Foged

 

2002

Jytte Birk Poulsen
Lennart Nielsen

-
Jeppe Kallesøe

Hanne Lauritsen
Claus Frandsen

Asta Foged
Pagh Mørup

Ulla Grønbæk
Leo Foged

 

2001

Bente Bilberg
Michael Flindt

-
Daniel Andersen

Sonja Olesen
Flemming Ohlsen

Asta Foged
Pagh Mørup

Ulla Grønbæk
-

 

2000

Bente Bilberg
Stefan Nielsen

Jeanet Grønbæk
Thomas Degn

-
-

Bodil Henriksen
Preben Plagborg

-
-

 

1999

Anne Marie Thorsgaard
René Dahm Nielsen

Jeanet Grønbæk
Thomas Degn

-
-

Bodil Henriksen
Bent Stampe

-
-

 

1998

Anne Marie Thorsgaard
Claus Frandsen

Camilla M Petersen
Thomas Degn

-
-

Bodil Henriksen
Pagh Mørup

-
-

 

1997

Anne Marie Thorsgaard
Claus Frandsen

-
-

-
-

Bodil Henriksen
Heine Henriksen

-
-

 

1996

Bodil Henriksen
Poul Erik Hingebjerg

Lene T Jensen
Kenneth Laugesen

-
-

Else Marie Bjerre
Peter Petersen

-
-

 

1995

Bente Bilberg
Ib Oxfeldt

-
-

-
-

Ellen Pedersen
Bent Stampe

-
-

 

1994

Bente Bilberg
Poul Erik Hingebjerg

-
-

-
-

Ingrid Sørensen
Erik Grønbæk

-
-