Resultater fra klubturneringer i 2020
 

Landbobanken Open
6. september 2020
79 deltagere
Sponsor: Ringkøbing Landbobank
Link til resultater på GolfBox

Brutto-vinder

Slag - Brutto Vindere række A
Karsten Tang 80

 
Placering Række A (20 deltagere) Slag - Netto
1 Conny Tang 71
2 Leif Sørensen 72
3 Tommy Lund Graversgaard 74
4 Peter Mogensen 77
5 Simon Orloff Bilberg 77
 
Placering Række B (20 deltagere) Point Vindere række B
1 Lars Ramsdahl Schmict 40
2 Flemming Garsdal 36
3 Bent Damgaard 36
4 Svend Nielsen 35
5 Torben Lyngvig 34
 
Placering Række C (20 deltagere) Point Vindere række C
1 Hugo Toft 38
2 Bendt Jørgensen 32
3 Ketty Asbæk 32
4 Lene Trier 32
5 Tage Jakobsen 32
 
Placering Række D (19 deltagere) Point Vindere række D
1 Jonas Rønnow Sander 38
2 Arne Christensen 38
3 Vibeke Lauridsen 37
4 Bo Rasmussen 37
5 Signe Bilgrav 36
 
 

 

Klubmesterskab
29. og 30. august 2020
Sponsor: Handelsbanken, Fredhøj Herning
Link til resultater på GolfBox - Åbne rækker / Officiel klubmester
Link til resultater på GolfBox - Aldersopdelte rækker

Placering KLUBMESTER Herrer - 54 huller (7 delt.) Slag Klubmestre
1 Kasper Lind Rørbæk (efter 2 x omspil) 225
2 Michael Rosager 225
     
Placering KLUBMESTER Damer - 36 huller (2 delt.) Slag
1 Helle Bjerre 168
2 Janni Jepsen 170
 
Placering Junior Drenge - 36 huller (1 deltagere) Slag Klubmestre i alderskategorier
1 Jim Bang 233 Præmiebordet

 

Vindere - Junior

 

Vindere - Midage

 

Vindere - Senior

 

Vindere - Veteran

 

Vindere - Super-veteran

     
Placering Junior Damer - 36 huller (1 deltagere) Slag
1 Pernille Bang Jensen 245
     
Placering Mid-age Herrer - 36 huller (4 deltagere) Slag
1 Rasmus Sørensen 176
2 Gert B. Pedersen 180
     
Placering Mid-age Damer - 36 huller (1 deltagere) Slag
1 Maibrit Juhl 206
     
Placering Senior Herrer - 36 huller (3 deltagere) Slag
1 Karsten Tang 156
2 Tommy Lund Graversgaard 161
     
Placering Senior Damer - 36 huller (4 deltagere) Slag
1 Conny Tang 173
2 Lise Kristensen 214
     
Placering Veteran Herrer - 36 huller (12 deltagere) Slag
1 Flemming Hansen 176
2 Bruno Knudsen 178
     
Placering Veteran Damer - 36 huller (2 deltagere) Slag
1 Anne Mette Olesen 201
2 Ellen Kragelund 222
     
Placering Super-veteran Herrer - 36 huller (5 delt.) Slag
1 Marius Nielsen 172
2 Niels Kragelund 208
     
Placering Super-veteran Damer - 36 huller (3 delt.) Slag
1 Tove Lorenzen 207
2 Metha Olesen 217
     
 

 

Fødselsdagsturnering
22. august 2020
94 deltagere
Sponsor: Langkjær Stålbyg
Link til resultater på GolfBox

Placering Række A (23 deltagere) Point Vindere række A
1 Bruno Knudsen 39
2 Knud Aavad 37
3 Helle Bjerre 36
4 Eddie Djørup 33
 
Placering Række B (24 deltagere) Point Vindere række B
1 Gert Jacobsen 37
2 Bendt Pedersen 37
3 Holger Haunstrup 37
4 Michael M. Christensen 37
 
Placering Række C (24 deltagere) Point Vindere række C
1 Bo Jensen 42
2 Jens-Erik Jensen 40
3 Hugo Toft 40
4 Bent Kærgaard 36
 
Placering Række D (23 deltagere) Point Vindere række D
1 Linda Rokkedahl 37
2 Torben Nørregaard 34
3 Signe Bilgrav 34
4 Jytte Nielsen 33
 
 

 

Shoppens Par-turnering
27. juni 2020
164 deltagere (Fourball)
Sponsor: Golfstore Trehøje
Link til resultater på GolfBox

Placering Række A (21 par) Point Vindere række A
1 Gert B. Pedersen / Michael Kristensen 48
2 Jette Kjeldahl / Hans Peder Kjeldahl 47
3 René Dahm Nielsen / Michael Rosager 44
 
Placering Række B (23 par) Point Vindere række B
1 Karl Bloch Lauritsen / Vinni Bloch Lauritsen 48
2 Inge Astrup / Karsten Klit 46
3 Ulla Bach Hansen / Kai Kampmann Hansen 46
 
Placering Række C (19 par) Point Vindere række C
1 Jan Salling / Joan Salling 45  
2 Villy Sejerskilde / Bodil Bendixsen 45
3 Jørgen B. Jørgensen / Randi Jørgensen 45
 
Placering Række D (20 par) Point Vindere række C
1 Torben Pedersen / Sebastian W. Pedersen 47
2 Jens Henning L Rasmussen / Birgit L Rasmussen 45
3 Tonni Bjerrum / Anne Bjerrum 45
 
 

 

Åbningsturnering
30. maj 2020
130 deltagere
Sponsor: "hos Lange", Ringkøbing
Link til resultater på GolfBox

Placering Række A (24 deltagere) Slag - Netto Vindere række A
1 Karsten Tang 69
2 Laura Boe-Hansen 72
3 John Boel Jr. 73
4 Conny Tang 74
5 Leif Sørensen 74
 
Placering Række B (27 deltagere) Point Vindere række B
1 Niels Petersen 41
2 Lone Hansen 37
3 Hans Peder Kjeldahl 37
4 Bent Klausen 36
5 Jørn Klemmensen 34
 
Placering Række C (28 deltagere) Point Vindere række C
1 Michael M. Christensen 44  
2 Jens-Erik Jensen 35
3 Hugo Toft 35
4 Jørn Jensen 34
5 Prabath Samantha Pelpola 34
 
Placering Række D (23 deltagere) Point Vindere række D
1 Villy Sejerskilde 39
2 Niels Nygaard 37
3 Birger Andersen 36
4 Tilde Garsdal 35
5 Karl Jørgen Nielsen 34
 
Placering Række E (28 deltagere) Point Vindere række E
1 Frands Bloch Lauritsen 42
2 Karen Skov Oxfeldt 38
3 Georg Kristensen 37
4 Torben Nørregaard 37
5 Inge Bønneland 36
 
 

Tidligere års resultater:
Resultater fra 2019
Resultater fra 2018
Resultater fra 2017
Resultater fra 2016
Resultater fra 2015
Resultater fra 2014
Resultater fra 2013
Resultater fra 2012 og tilbage til 2004