Resultater fra klubturneringer i 2019
 

MidtVestGolf Open 2019
2. juni 2019
97 deltagere
Sponsor: Handelsbanken, Herning Fredhøj
Link til resultater på GolfBox

  Trehøje vinder klubkonkurrencen    
       
Placering Række A (33 deltagere) Point Vindere række A
1 Bjarke Munk Bæk, Trehøje 41
2 Peter Albek, Trehøje 37
3 Bruno Knudsen, Trehøje 35
4 Niels Henriksen, Trehøje 34
5 Arne Rokkedahl, Trehøje 34
 
Placering Række B (31 deltagere) Point Vindere række B
1 Bo Jensen, Trehøje 35
2 Hugo Toft, Trehøje 34
3 Jesper Meldgaard, Trehøje 34
4 Niels Dahlgaard, Trehøje 34
5 Bendt Pedersen, Trehøje 33
 
Placering Række C (33 deltagere) Point Vindere række C
1 John Olesen, Trehøje 39
2 Ulla Grønbæk, Trehøje 35
3 Signe Bilgrav, Trehøje 34
4 Frands Bloch Lauritsen, Trehøje 34
5 Flemming Fiedler Kragh, Brande 33
.
 
 

 

Landbobanken Open
11. maj 2019
92 deltagere
Sponsor: Ringkøbing Landbobank
Link til resultater på GolfBox

Brutto-vinder

Slag - Brutto Vindere række A
Morten Lund Jørgensen 72
 
Placering Række A (23 deltagere) Slag - Netto
1 Bjarke Munk Bæk 67
2 John Boel Jr. 69
3 Ove Christensen 69
4 Leif Sørensen 72
5 Heine Tang 75
 
Placering Række B (24 deltagere) Point Vindere række B
1 Michael Kristensen 39
2 Erik Lundsholt 39
3 Kennet Vang Nielsen 38
4 Arne Rokkedahl 37
5 Lars Bune 36
 
Placering Række C (23 deltagere) Point Vindere række C
1 Jesper Meldgaard 38
2 Hugo Toft 34
3 Asta Foged 34
4 Tove Lorenzen 33
5 Arne Christensen 31
 
Placering Række D (22 deltagere) Point Vindere række D
1 Kamma Kragelund 35
2 Dorthe Østerholm Pedersen 33
3 Tommy Danielsen 32
4 Kaj Mortensen 31
5 Anne Bjerrum 31
.
 
 

 

Åbningsturnering
13. april 2019
108 deltagere
Sponsor: "hos Lange", Ringkøbing
Link til resultater på GolfBox

Placering Række A (27 deltagere) Slag - Netto Vindere række A
1 Jørn Klemmensen 70
2 Anders Ulriksen 72
3 Tobias Tang 73
4 Peder V. Østerby 73
 
Placering Række B (27 deltagere) Point Vindere række B
1 Flemming Garsdal 39
2 Niels Agergaard 38
3 Karl Bloch Lauritsen 38
4 Peder Borchmann 36
 
Placering Række C (27 deltagere) Point Vindere række C
1 Knud Åge Nygaard Larsen 38
2 Hardy Andersen 37
3 Asta Foged 37
4 Jørn Jensen 35
 
Placering Række D (27 deltagere) Point Vindere række D
1 Kurt Smith 39
2 Kamma Kragelund 38
3 Leif Gåsdal 37
4 Georg Kristensen 36
.
 
 

 

Opstartsturnering
23. marts 2019
76 deltagere
Link til resultater på GolfBox

Placering Række A (26 deltagere) Point  
1 Kennet Vang Nielsen 23
Vindere række A



Vindere række B


Billede med vindere
fra række C mangler

 
2 Per Andersen 19
3 Rasmus Sørensen 18
4 John Aas 18
 
Placering Række B (25 deltagere) Point
1 Birgitte Haubjerg 23
2 Tom Hagelskjær 18
3 Jette Kjeldahl 17
4 Annette Klemmensen 17
 
Placering Række C (15 deltagere) Point
1 Tommy Danielsen 18
2 Birte Christoffersen 17
3 Vibeke Lauridsen 17
4 Frands Bloch Lauritsen 17
 
  

Tidligere års resultater:
Resultater fra 2018
Resultater fra 2017
Resultater fra 2016
Resultater fra 2015
Resultater fra 2014
Resultater fra 2013
Resultater fra 2012 og tilbage til 2004