Resultater fra klubbens turneringer i 2013

Bravo Tours : Ande-Match :  Lørdag den 23. november.  Antal deltagere 116.

Række A Spillere - Par-Match - Finsk Stableford Stableford
1 Jan Levin & Martin Levin 65
2 Lina Kjær Sørensen & Kenneth Stefansen 65
3 Kristian Bundgaard & Peder L Pedersen 62
4 Henrik Birkmose & Jesper Damgaard Jensen 61
5 Keld Nielsen & Lars Buus 61
6 Lasse Martinsson & Anders Bank Jespersen 61
Række B Spillere - Par-Match - Finsk Stableford Stableford
1 Lasse Dehlendorff & Niller Therkildsen 70
2 Ingrid Rasmussen & Bo Rasmussen 66
3 Edith Kirkeby Wulff & Lars Ole Wulff 63
4 Signe Bilgrav & Jens Jensen 63
5 Linda Rokkedahl & Arne Rokkedahl 61
6 Peder Borchmann & Kasper Olander Borchmann 61

 Afslutnings-Match :  Søndag den 20. oktober.  Antal deltagere 116.

Placering Spillere - Holdkonkurrence - Irish Rumble Stableford
1 Marita Overgaard - Peder L Pedersen - Ove Christensen - Lene Rohde 103
2 Poul Nielsen - Preben Larsen - H P Kjeldahl - Ellen Kragelund 99
3 Gert B Pedersen - Jan Salling - Ella Østergaard Jørgensen - Signe Bilgrav 98
4 Anne Bjerrum - Bjarne Manbjerg - Søren Jensen - Anne Mette Olesen 95
5 Tonni Bjerrum - Johnny Steen Christiansen - Eddie Djørup - Tom Agerbo Nielsen 94

Bare mænd der støtter Brysterne :  Fredag den 4. oktober.  Antal deltagere 120.

Placering Spillere - Parmatch - Texas Scramble Stableford
1 Carsten Lawets & Kristian Bundgaard - Trehøje 49
2 Jakob Bjerre & Kjeld Jensen - Holstebro & Trehøje 48
3 Peder Borchmann & Villy Haunstrup - Trehøje 48
4 Allan Klausen & Bilal Hassan - Trehøje 47
5 Ib Birk Poulsen & Ole Hansen - Trehøje 47
6 Lasse Martinsson & Jan Levin - Trehøje 47
7 Kai Kampmann Hansen & Arne Rokkedahl - Trehøje 47
8 John Aas & Kristian Juelsgaard - Trehøje 47
9 Tonni Bjerrum & Arne Christensen - Trehøje 47
10 Karl Ole Jensen & Henry Ørts - Trehøje 46

AUBO - Open :  Søndag den 22. september.  Antal deltagere 120.

Gruppe A Spillere Stableford
97-847 Morten E Pedersen 38
97-108 René Dahm Nielsen 36
97-102 Bilal Hassan 34
97-1232 Martin Levin 33
152-1203 Søren Hansen 33
Gruppe B Spillere Stableford
97-258 Flemming Thomsen 37
97-1326 Michael Kristensen 37
97-189 Tommy Lind 36
16-3586 Morten Hvam Jensen 36
97-555 Poul Nielsen 33
Gruppe C Spillere Stableford
97-120 John Kjærgaard 39
97-1037 Bjarne Pedersen 34
97-759 Tove Lorenzen 33
97-880 Bo Jensen 33
97-1022 Jens-Erik Jensen 31
Gruppe D Spillere Stableford
16-3850 Mathias Egholm Bendz 41
97-1328 Bjarke Olesen 39
97-752 Peder Borchmann 38
97-1004 Christian Nielsen 38
97-1002 Joachim Nielsen 36

Venskabs-Match : Trehøje & Juelsminde - Søndag den 8. september.  Antal deltagere 92.

Gruppe A Spillere Stableford
Nr. 1 Jesper D Jensen - Trehøje 38
Nr. 2 Egon Fredensborg - Trehøje 37
Nr. 3 Søren Pedersen - Trehøje 36
Nr. 4 Thomas R Madsen - Juelsminde 36
Nr. 5 Jonas Kølbæk Madsen - Juelsminde 35
Gruppe B Spillere Stableford
Nr. 1 Lene Trier - Trehøje 37
Nr. 2 Sonja Svendsen - Trehøje 36
Nr. 3 Svend Olsen - Juelsminde 36
Nr. 4 Anne Mette Olesen - Trehøje 34
Nr. 5 Arne Christensen - Trehøje 34
Gruppe C Spillere Stableford
Nr. 1 Hugo Stjernholm - Trehøje 37
Nr. 2 Hanne Nørgaard Larsen - Juelsminde 36
Nr. 3 Bjarke Olesen - Trehøje 34
Nr. 4 John Olesen - Trehøje 34
Nr. 5 Annette Klemmensen - Trehøje 32
Pokal De 10 bedste score fra hver klub Stableford
Vinder Trehøje Golfklub 359
Nr. 2 Juelsminde Golfklub 333

20 års Jubilæumsturnering - Lørdag den 17. august.   Antal deltagere : 250
Sponsorer :    Langkjær Stålbyg    -    C C Contractor    -    Midtconsult.

Turnering 1 Spillere - Holdscore Stableford
Nr. 1 Karl Bloch Lauritsen - Joan Salling - Inger Andersen - Mogens Storgaard 121
Nr. 2 Knud Aavad - Lone Juncker - Per Nielsen - Ole Dalgaard 119
Nr. 3 Mogens Andersen - Villy Haunstrup - Søren Danielsen - Hugo Toft 116
Nr. 4 Gert Jakobsen - Birger Andersen - Jørgen B Jørgensen - Ole Olesen 116
Nr. 5 Michael Markwick - Jesper Dideriksen - Birthe Sørensen - Anne Mette Olesen 115
Turnering 1 Spillere - Individuel score Stableford
A Hugo Toft 39
B Michael M Christensen 40
C Sonja Svendsen 44
D Agnethe Andersen 39
Turnering 2 Spillere - Holdscore Stableford
Nr. 1 Kirsten Kristensen - Tina Ramsdahl Schmidt - Jens Erik Nielsen - Steen Vilsbøl 123
Nr. 2 Lina Kjær Sørensen - Per Hillebrandt - Marius Nielsen - Flemming K Pedersen 118
Nr. 3 Bendt Pedersen - Erik Harboe - Jens Pedersen - Kristoffer Moesgaard 112
Nr. 4 Bo Jensen - Preben Pedersen - Jørgen Jensen - Preben Larsen 112
Nr. 5 Poul Nielsen - Lene Rohde - Niels Agergaard - Anders Bank Jespersen 112
Turnering 2 Spillere - Individuel score Stableford
A Kristoffer Moesgaard 39
B Jesper Meldgaard 40
C Tina Ramsdahl Schmidt 38
D Lene Rohde 35
Turnering 3 Spillere - Række A - 9 huller Stableford
Nr. 1 Peder Styhm 26
Nr. 2 Peder Friis 21
Nr. 3 John Kjærgaard 20
Nr. 4 Niels Anthon Vestersager 19
Nr. 5 Vivi Blæhr 17
Turnering 3 Spillere - Række B - 9 huller Stableford
Nr. 1 Laurits Vig Østergaard 21
Nr. 2 Karl Kragh 17
Nr. 3 Niels Kristian Kyndesen 17
Nr. 4 Bente Højlund Styhm 15
Nr. 5 Lisbeth Hjorth Jensen 15

Simons Par-Turnering - Søndag den 16. juni.   Antal deltagere : 172    -    Sponsor : Simons Pro-Shop

Grp. : A Spillere Stableford
97-791 & 446 Vinni & Karl Bloch Lauritsen 36
97-170 & 173 Pia & Leif Sørensen 36
97-1514 & 523 Borthe Bøndergaard & Ove Christensen 34
97-596 & 595 Inge Astrup & Karsten Klit 32
97-1100 & 1099 Joan & Jan Salling 31
Grp. : B Spillere Stableford
97-1128 & 1129 Metha & John Olesen 36
97-1001 & 1000 Lisbeth & Sune Olesen 34
97-764 & 1153 Birthe & Ole Bang-Udesen 32
97-637 & 638 Ella & Bendt Jørgensen 30
97-727 & 729 Randi & Jørgen B Jørgensen 30
Grp. : C Spillere Stableford
97-406 & 417 Niels Andersen & Ole Hansen 31
97-350 & 1030 Knud Aavad & Bruno Knudsen 31
97-493 & 809 Erik Rask & Gert B Pedersen 30
Grp. : D Spillere Stableford
97-674 & 189 Tommy Danielsen & Tommy Lind 31
97-1091 & 1435 Jan Erik Andreasen & Tom Hagelskjær 31
97-487 & 442 Torben Normann & Hans Jørn Randeris 26

Landbobanken Open - Søndag den 21. april. Antal deltagere : 136    -    Sponsor : Ringkjøbing Landbobank

Grp. : A Spiller Netto
97-102 Bilal Hassan 72
97-262 Hugo Toft 73
97-1141 Jimmy Schøneberg 74
97-309 Michael Rosager 75
87-1331 Torben Ømark 75
Grp. : B Spiller Stableford
97-493 Erik Rask 41
97-1191 Ole Jensen 33
97-843 Bendt Pedersen 32
97-1291 Gert Jensen 32
97-1259 Kristen Poulsen 31
97-1411 Tage Jakobsen 31
Grp. : C Spiller Stableford
97-1022 Jens-Erik Jensen 41
97-1548 Henrik Birkmose 40
97-905 Lars Christensen 39
97-1151 Sonja Svendsen 38
97-555 Poul Nielsen 36
97-1318 Ib Teilmann 36
Grp. : D Spiller Stableford
97-1556 Svend Nielsen 38
97-1372 Lene Rohde 36
97-1328 Bjarke Olesen 35
97-684 Tonni Bjerrum 34
97-1035 Hugo Stjernholm 34
A - Rækken
Bilal Hassan
B - Rækken
Erik Rask
C - Rækken
Jens-Erik Jensen
D - Rækken
Svend Nielsen

Udvalgs-Match - Mandag den 15. april. Antal deltagere : 68 - Matchform : Greensome.
Golfmatch for udvalgsmedlemmer, bestyrelse og ansatte i klubben.

Placering Spiller Stableford
1 Lene Pedersen & Tommy Lind 42
2 Søren P Pedersen & Ole Dalgaard 39
2 Tommy Danielsen & Thorkild Juel Jensen 39
4 Holger Haunstrup & Jens Høj 37
4 Metha Olesen & Gert B Pedersen 37
4 Flemming Hansen & Vagn O Pedersen 37
7 Karl Bloch Lauritsen & Kai Svendsen 36
7 Preben Clausen & Hans Jørn Randeris 36
7 Birgit Madsen & Anders Strøm 36

Åbnings-Match - Søndag den 7. april. Antal deltagere : 160    -    Sponsor : ATEA
På grund af vejret blev matchen spillet til vintergreens.

Samlet Spiller Brutto
97-30 Kasper Rørbæk 68
Grp. : A Spiller Netto
97-493 Erik Rask 59
97-686 Niklas Pedersen 65
97-417 Ole Hansen 65
97-380 Lilian Andersen 65
97-1357 Jan Levin 65
97-1092 Helle Ulnits Dalsgaard 65
97-176 Lina Kjær Sørensen 66
Grp. : B Spiller Stableford
97-1100 Joan Salling 47
97-1155 John Pedersen 46
97-1291 Gert Jensen 46
97-838 Peder L Pedersen 44
97-101 Erik Harboe 44
97-156 Søren P Pedersen 44
97-851 Lasse Martinsson 43
Grp. : C Spiller Stableford
97-555 Poul Nielsen 49
97-1022 Jens Erik Jensen 48
97-910 Gudmund Bisgaard Larsen 48
97-350 Knud Aavad 45
97-1263 Marita Overgaard 43
97-901 Anders H Nielsen 43
97-884 Ketty Asbæk 43
Grp. : D Spiller Stableford
97-581 Christian Birch 46
97-1021 Henrik Lund 42
97-1328 Bjarke Olesen 42
97-724 Verner Olesen 41
97-1335 Jens Olesen 41
97-1522 Inger Andersen 41
97-1212 John Aas 40
A - Rækken
Erik Rask
B - Rækken
Joan Salling
C - Rækken
Poul Nielsen
D - Rækken
Christian Birch

Tidligere års resultater:
Resultater fra 2012 og tilbage til 2004